Core Design - login modul

28010900 Pro redakční systém Joomla! existuje mnoho všelijakých vychytávek a udělátek. Postupem času a množstvím mnou zhlédnutých jsem došel názoru že v tom začíná být pěknej zmatek. Jde o tom že je víc než fajn možnost výběru z tolika nabízených a to ať už opensource nebo komerčních modulů a šablon a podobně, ale postupem času se v tom může člověk docela jednoduše ztratit. Tak jsem si řekl že moduly (a nebude jich pravda mnoho) a ostatní věci pro Joomlu které použiju na mnou spravovaných webech popíšu v této sekci. Pokud ne podrobně tak alespoň zevrubně, popisně.V nadpisu inzerovaný modul, který je zdarma ke stažení ze stránek CoreDesign, je v podstatě taková nadstavba standardní přihlašovací obrazovky.

 

CoreDesign login
CoreDesign login

Tak nějak jsem měl pocit že je standardní přihlašovací dialog poněkud velký do boční lišty a že by to chtělo něco menšího co nebude zbytečně zabírat tolik místa. Na obrázku je už výsledek mého snažení - samozřejmě jde o tu češtinu :)

Modul - mod_cd_login_1.1.1.zip - (velikost: 39.4 kB) - je docela maličký a samotná jeho instalace v sobě neskrývá nijakou zákeřnost. Počeštění které prezentuju na obrázku jsem samozřejmě dodělával na koleně a není součástí standardní instalace modulu!!!

Čeština - en-GB.mod_cd_login.ini - (velikost: 4.8 kB) - jak je patrné z názvu bylo doplnění češtiny pouze otázkou editace originálního anglického *.ini a potom je jen potřeba přepsat tímto souborem ten který vznikl po instalaci. Prostým přepsáním pomocí ftp připojení na webové stránky. Soubor je v adresáři : /www/language/en-GB/ - adresář www je označení kořenového adresáře, kterýžto se může podle hostingu a podobně měnit.

Samozřejmě se s tímto modulem dá dělat ještě víc - jako třeba změna ikonek a obrázků k obrazu svému, tedy například tak aby seděl do celkového návrhu grafiky internetové stránky. Jak jsem na začátku psal jde o jednoduchý modul který ovšem docela dost dokáže zpříjemnit práci i vzhled internetových stránek.