Up

Kamerové systémy

Přehrávací programy, kodeky a jiné podpůrné programy které jsou potřeba pro přehrávání záznamů z bezpečnostních kamer.
Možná se kodeky a některé doplňkové programy můžou hodit i v jiných případech - no, je to tu k dispozici.
*.ppx, *.pef
- ta druhá koncovka je tam protože to je faktická přípona souboru obsahujícího video data, *.ppx je něco jako index odkazující do složky /Data kde je soubor *.pef který obsahuje samotná video data.
*.ave, *.avk
- novější verze přehrávače bezpečnostních videí z obchodního řetězce Kaufland.

*.cms

- toto je instalační soubor přehrávacího programu pro soubory s koncovkou *.cms. Už tady dřív jeden byl, ale zjistil jsem že ten nefunguje na tento nověji získaný soubor. Takže, po nainstalování v horní nabídce Nástroje / Přehrát soubor. Potom v ploše kde je mřížka na jednotlivé kamery kliknout pravým myšítkem a dál klasika Otevřít soubor a koukat ;)

*.arv

- tento program se neinstaluje, stačí pouze spustit a vybrat patřičný soubor s videozáznamem.

*.arv

- tento program se neinstaluje, stačí pouze spustit a vybrat patřičný soubor s videozáznamem.

 Hot

*.ary

- tento přehrávací program se neinstaluje, stačí ho pouze spustit a potom vlevo dole ikona složky.

Toto je zapakovaný pouze přehrávač video záznamů, které dostáváme od Městské policie. Dostáváme DVD s vypáleným záznamem jehožž nedílnou součástí je už i přehrávací program. Bohužžel přechodem na novějšší verzi přehrávače dochází k tomu že takový záznam nelze přehrát na WinXP !!! Potom je potřeba použžít některý z těchto samostatných přehrávačů a v nich z nabídky File/Export/Export Movie.../MPEG4... (tento formát doporučuji s ohledem na výslednou velikost) provést překódování videozáznamu do jiného formátu s kterým se potom dál může pracovat.
Toto je zapakovaný pouze přehrávač video záznamů, které dostáváme od Městské policie. Dostáváme DVD s vypáleným záznamem jehožž nedílnou součástí je už i přehrávací program. Bohužžel přechodem na novějšší verzi přehrávače dochází k tomu že takový záznam nelze přehrát na WinXP !!! Potom je potřeba použžít některý z těchto samostatných přehrávačů a v nich z nabídky File/Export/Export Movie.../MPEG4... (tento formát doporučuji s ohledem na výslednou velikost) provést překódování videozáznamu do jiného formátu s kterým se potom dál může pracovat.
Podpůrný kodek pro přehrávače Bosh (mimojiné).

*.hta, *.c*, *.hi*, *.hpx, *.000

- klasický instalační soubor, v průběhu instalace není žádný zádrhel a program vytvoří vše klasicky, i ikonu na plochu (záznam Lidl PV).

*.mpg, *.mp2, *.mp4

- je to zapakovaný instalační soubor, který vytvoří programovou skupinu, ale neumístil ikonu na plochu, při problémech s kodeky je nejlépe použít balíček kodeků pro Bosh a to MPEG-ActiveX, byl dodán na médiu současně se záznamem ! (záznam Kaufland PV).

*.DAT

- je to instalačka (i když zabalená do zip archívu), jako poslední krok instalace se zeptá jestli spustit program a registrační formulář, registraci je možno v klidu zrušit, program se nainstaluje i tak.

*.dat

- program se instaluje, pro jistotu jsem přidal do balíčku svůj postup jak otevřít video záznam - soubor je po rozpakování zde: /manual/NUUO_CZ-QuickNavod.pdf - snad jednoduše popsáno jak otevřít video stopu.

*.wlt

- program se neinstaluje, stačí spustit, postup pro otevření záznamu je nasnadě: Action/Open/Local Track

*.PAR

- další hezký kousek do sbírky, banka Raiffeisenbank a jakási koncovka ;) , přehrávač se instaluje, sám se zeptá jestli vytvořit odkaz na plochu, instalace je jednoduchá "klikací" a použití je v pohodě bo je program lokalizován.

C263

- kamarád požádal o pomoc když na něho jedno video *.avi vyhodilo hlášku že potřebuje takovýto kodek, další krásná exotika :) a pilulku přikládám, ještě přidám celé znění popisu z webu odkud to mám: ComartND & Pillar Codec Pack for Xecap and XED series /Hicap series/ HDCAP.

*.avc*.avz*.dv4*.dv5*.edb*.stream*.vs4*.vse*.787*.dvr

- ufff, tak tohle všechno má opravdu otevírat (podle sám sebe já zkoušel jen *.dv4), v archívu jsou dva soubory, po kliknutí na *.exe soubor se spustí instalace a, a to pozor !!!, pokud je v počítači třeba novější verze tak instalace tu novější (nebo prostě stávající) přepíše! bohužel to je tak že ke konkrétnímu video souboru konkrétní verze přehrávače, jinak nic nepřehraje.

*.avc, *.avz, *.dv4, *.dv5, *.edb, *.stream, *.vs4, *.vse, *.787, *.dvr

- ufff, tak tohle všechno má opravdu otevírat (podle sám sebe já zkoušel jen *.dv5), v archívu jsou dva soubory, netřeba instalace jen rozpakovat a použít.

 Hot

*.mpg, *.mp4, *.dav, *.264, *.dev, *.asf

- tento zajímavý a určitě svým způsobem i zvláštní přehrávač se neinstaluje, jen rozpakovat a potom patřičným souborem spustit, samotný soubor obsahující video je umístěn ve složce přehrávače (přímo tam kde je přehrávač rozpakován!!!) a když ho nepřikládám tedy aspoň napíšu jak se asi bude jmenovat : 001_R_20140711020000.dav - tak to bylo v našem případě.

*.Y42, *.264, *.idx

- přehrávací program v jednom jediném *.exe souboru, po úvodní otázce (v podstatě je asi jedno jaká bude použita odpověď) program naběhl v češtině a ovládání je tím pádem jednoduché

 
 
Powered by Phoca Download