Odkazy

proginbrowser Programy v prohlížeči

Jde o internetové stránky na kterých se dá spustit nějaká služba nebo přímo program.

 

dwscontrol DWService

Portál přes který lze dálkově spravovat počítače. Je univerzální tak že funguje na všech systémech - Win, Linux, RaspberryPI. Ty mám osobně vyzkoušené.

princeofpersia Prince of Persia

Hra kterou spousta lidí hrála ráda - a tady je odkaz pomocí kterého lze tuto hru hrát ve webovém prohlížeči ;)

gzdoom Doom - GZDoom

Pro všechny fanoušky této skvělé hry :) :) klasika je prostě klasika. Jen abych uvedl všechny zdroje tak pár odkazů: FreeDoom (http://freedoom.github.io) a engine na kterém to běží GZDoom (http://zdoom.org). Pár instrukcí: z odkazu nahoře u loga se stáhne balíček který stačí rozbalit někam do složky a spustit gzdoom.exe po spuštění se zeptá který *.wad se má použít (to je na výběru každého hráče) a po výběru se hra spustí.
Jen pro info přidám příkaz pro instalaci enginu pro hru do Linuxu (Debian)
$ sudo apt install chocolate-doom

qaop  QAOP

 Je to skvělá stránka na které funguje emulátor počítače Sinclair ZX Spectrum. A funguje naprosto skvěle :) odkaz zde mám přímo na stránku kde jsou hry - pro zahrání stačí na hru kliknout a ona se už rovnou nahraje do počítače. Pro další stačí použít menu na F9.

meowcad MeowCAD

Program který umožňuje kreslení elektrických schémat a i navrhování desky plošných spojů.

qrgenerator QRgenerator

Občas je dobré si třeba na webové stránce nebo i vizitce vypomoct takovýmto QR kódem. Dá se do něj nacpat opravdu hodně.

sha1hash SHA-1 Hash Maker

Občas je potřeba změnit heslo třeba přímo v databázi nebo prostě někde v programu kde je toto heslo ve tvaru tzv. hashe. Lepší to mít po ruce protože občas se taková pomůcka těžko hledá ;)

language On-line slovník

Čas od času je třeba si něco přeložit. Myslím tím nejen slova, ale i krátké věty nebo i souvětí. Tento slovník rozhodně může pomoci.

kwallet Strong Random Password Generator

Heslování domácích wifi sítí je základní bezpečnostní povinnost. Pokud někoho nebaví vymýšlet hesla, na této stránce si v klidu může vygenerovat hesla různých úrovní obtížnosti.

html SawCAD

Velice zajímavý projekt. Pokud potřebujete vyrobit nějaký drobný díl nebo nějakým způsobem zvláštní díl potom na tomto webu ho stačí nakreslit a odeslat jako požadavek na vytvoření a potom jen čekat až ho autoři webu vytvoří a zašlou.

cooltext Cool Text

Jednoduchý způsob jak si vytvořit zajímavé logo nebo jen hezký nápis.

html EasyEDA

Webová stránka z které se dá spustit program pro tvorbu elektronických zapojení a plošných spojů a samozřejmě výsledná zapojení rovnou i otestovat na funkčnost.

 

 

ktip Zajímavé stránky

Vše co mě nějak nebo něčím zaujalo a myslím že to může být do budoucna užitečné.

 

html Fritzing

Skvělý a volně šířený program pro kreslení elektronických schémat a návrh desek plošných spojů podle těchto schémat.

html How to Forge

Webová stránka plná nejrůznějších návodů a postupů. Pravda pro operační systém Linux, ale to je drobný detail ;)

html ZX Magazín

Můj vůbec první počítač byl (a stále je) skvělý Sinclair ZX Spectrum. Co všechno se na něm dalo dělat! Při jeho parametrech! Vzhledem k tomu že ho pořád mám a funguje tak jsem rád za stránky jako je tato.

html The Neverhood

Jednoduché, prosté, nenáročné - to by se dalo říct o této hře, kterou mám díky skvělému nápadu a zpracování opravdu moc rád.

html Amanita Design - Machinarium

Stejně jako u Neverhooda i tato hra má skvělý nápad a zpracování. Navíc je z dílny čistě tuzemské firmy.

 
 
 
 
 
 
  

Publikováno January 21st, 2022