Články co jsem si sám napsal...

Já a moje hodinky.

Ti kdo mě znají vědí že mě hodinky zajímají už od malička. Tak jsem si v okamžiku kdy jsem si koupil nejnovější hodinky od Garminu řekl, že bych si mohl udělat takový menší přehled toho jaké jsem měl hodinky. Přehled není kompletní protože ty úplně první hodinky jsem se, co si vybavuji z paměti, rozhodl studovat. No. Už je určitě nikdy nikdo dohromady nedá. Nehledě na to že ani netuším kam sem schoval to co zbylo z mého "studia" hodinek v okamžiku kdy jsem pochopil že to prostě dohromady už nedám. Potom bylo ještě hodně dalších ale to byla překotná doba učňáku a tam se jich vystřídalo povícero. Tak se pokusím dát dohromady to na co si vzpomenu a postupně to sem budu přidávat...

Garmin Fenix 6X PRO Solar

garmin-6x-pro-solar garmin-6x-pro-solar garmin-6x-pro-solar garmin-6x-pro-solar

Datum pořízení : 14.01.2020 , cena : 24.000,-Kč

Hodinky na které jsem se opravdu moc těšil a o kterých sem si zjišťoval informace hodně dopředu. Vzhledem k ceně sem si chtěl být absolutně jistý. Můžu napsat zatím zkušenost po jednom týdnu. Samozřejmě pořád nastavuji ladím a upravuji takže baterka dostává enormě zabrat. I tak ukazuje 63% ! Což je úžasné. Vzhledem k roční době se ještě neuplatnila možnost výpomoci baterce pomocí vestavěného solárního článku, kterýžto prodlužuje životnost na jedno nabití. Taky jsem ještě neměl možnost vyzkoušet hodinky při vyjížďce na kole a záznamu trasy. K tomu jsem si přikoupil ještě hrudní pás pomocí kterého si budu moct během jízdy monitorovat a hlídat srdeční tep. Ale i to přijde a jsem přesvědčen že obstojí lépe než jako pouhé chytré hodinky.

 

Garmin Fenix 3 Silver

garmin-3-silver garmin-3-silver garmin-3-silver garmin-3-silver

Datum pořízení : 03.05.2019 , cena : výměna za Galaxy Watch

Chtěl a potřeboval sem změnu po hodinkách od Samsungu. Po výměně jsem začal studovat co jsme si to vlastně pořídil. A byl jsem hodně moc mile překvapen. Sice to v době výměny nebyl žádný top model, ale i když jsem si nastavoval všechno možné a přizpůsoboval i tak baterie vydržela týden! Což bylo proti Samsung Watch naprosto neskutečné. A když jsem je vzal na vyjížďku na kole a záznam trasy tak na jedno nabití baterky jsem mohl v klidu absolvovat dvě celodenní vyjížďky se záznamem a bez nervů jestli baterka vydrží. Úžasné!!! Po půl roce používání hlavně tedy na kole ve všemožných terénech a počasí jsem byl přesvědčen že jedině Garmin dokáže udělat chytré hodinky použitelné, s kvalitním zpracováním a bezkonkurenční výdrží. Proto volba nových hodinek byla jasná :) :) :)

 

Samsung Galaxy Watch 46mm

galaxy-watch galaxy-watch galaxy-watch galaxy-watch

Datum pořízení : 24.01.2019 , cena : 8.514,- Kč

Moje první opravdu Smart Watch. A taky hrozné zklamání. Samozřejmě po prvním zapnutí to bylo něco úžesného. Tolik barviček. Dotykový displej. To ovládání otočnou korunkou to bylo něco úžasného. Prvotní slabou výdrž baterie jsem přikládal tomu že je nastavuji a ve všem se pořád hrabu. Bohužel k mému obrovskému zklamání to tím nebylo. Výdrž na baterii je u tohoto modelu katastrofická. Dokonce jsem je vzal na jednu odpolední vyjížďku na kole a použil jsem je k záznamu trasy. V ten okamžik se projevila hrozně slabá výdrž. Jednoduše ani tu jednu odpolední vyjíždku!!! To ne. Myslel sem že je konec, že už nikdy žádné chytré hodinky nebudu chtít. Ale přeci jen jsem ještě trochu zapátral a mezitím jsem nabídl tyhle hodinky k prodeji nebo případně výměně za jiné podobné. Ozval se jeden pán že by je vyměnil za Garmin Fénix 3. Ty sice namjí snímač tepu a ani tolik funkcí, ale zas je to jiná kategorie. Tak jsem na to přistoupil....

 

Casio PRW 6100Y-1A

casio-prw6100 casio-prw6100 casio-prw6100 casio-prw6100

Datum pořízení : 09.03.2017 , cena : 13.790,- Kč

Skvělé hodinky. Už u tohoto modelu jsem tíhl k Smart Watch, ale pořád ještě prostě pro mě hodinky mají ručičky. Takže když jsme vybíral tento model chtěl jsem hodinky odolné! Které mají ručičky a nějakou přidanou hodnotu. V tomto případě je přidanou hodnotou displej na kterém se zobrazují rozšířené informace. To samo o sobě nybl důvod proč jsem si jich všiml a vybral si je. Tím hlavním důvodem byl fakt že celý ciferník u těchto hodinek funguje jako solární článek nabíjející baterii hodinek. Výrobce udává že při každodenním nošení vydrží baterie s tímto dobíjením deset let bez nutnosti výměny. Ten solární článek to mě fakt dostalo. Další věc co mě zaujala byla možnost zobrazování aktuálního barometrického tlaku na disleji. To se hodí když jezdím na kole jako upozornění když se chystá změna počasí.

 

JVD Steel

jvd-steel jvd-steel jvd-steel jvd-steel

Datum pořízení : 26.10.2007 , cena : 3.500,- Kč

Hodinky které jsou sice na baterii, ale hodně se mě líbilo provedení. Jediné co mě celkem nesedí u těchto hodinek je provedení sekundové ručičky do malého spodního ciferníku. Jinak pravdou je že sem tyto hodinky protáhl vším možným co si jen lze představit. Prudké změny teplot, různé druhy zátěže vodou a prachem. A jedna z fotek dokazuje jak moc sem jim dával zabrat. V těchto hodinkách sem si nechával měnit baterku v hodinářství a u každé výměny sem si nechal udělat tlakovou zkoušku s protokolem. V této době jsem od hodinek nic moc víc než ukazatel času a stopky neočekával.

<< Zpět na předchozí stránku

Publikováno May 7th, 2018