Články co jsem si sám napsal...

RaspberryPi a Internet - hardware

 Vždycky jsem věděl že připojení do internetu co jsem nechal u rodičů na baráku se musí předělat do něčeho důstojného. Ale tak nějak nebyl čas nebo se nechtělo. Ovšem když jsem si tam připojil Raspberry-ho s tím že na něm budu zkoušet - no co se jen bude dát s ním zkoušet :) tak už to začalo být hodně aktuální. Protože, jak je vidět na fotkách, původně všechno leželo jen tak hala bala v plechové krabici. Tam to jednak zapadalo prachem, ale co je horší hrozně se to hřálo a nechtěl jsme riskovat že si Raspberryho upeču dřív než předvede co umí.

Takže tady je původní stav.

stara-bedna

A dál zatím bez dalšího popisu dva obrázky toho jak to vypadá k dnešku (05.12.2021). Datum sem dávám protože se to bude určitě ještě vyvíjet tak aby to bylo nějak rozlišeno ;) až sem budu dávat změny.

Skrin-01 Skrin-02

To je jen tak pro ilustraci. Do tohoto stavu to dospělo postupným vývojem. Sedl sem si k tomu a udělal jeden krok. Potom jsem to promýšlel a zkoušel si v hlavě jak by vypadalo kdybych udělat to nebo ono. Občas je dobře si věci v klidu promyslet, člověka potom napadnou řešení které by ve spěchu přehlédnul nebo by ho vůbec nenapadla.

Tady už tedy na obrázku s popiskem. Jednotlivá zařízení popisovat asi ani není třeba. Zatím. Možná se do toho pustím aspoň zevrubně v další části kde se pustím do programového vybavení. Jak systému pro RPi tak samozřejmě programu pro FlightAware a pro SDR dário.

Skrin-popisek

Ještě bych se možná vrátil k tomu jak jsme si na začátku poznamenal že jsem měl strach že se mě upeče RPi. I když jsem věděl že takováto skříň poskytne dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu a tím pádem by mohl RPi fungovat tak jak byl, i tak jsem zvolil cestu kompletní změny krabičky a do ní jsem na Raspiho dal nový větší chladič který na sobě má dva ventilátory. Pro jistotu.

480

Pro všechny ta rádia je potřeba i nějaké vybavení které přijde na stožár. Včetně toho že jsem ze starého mobilu vytvořil webkameru která je z této skříně napájena, ale připojená je pomocí wifi přímo do routerboardu. Tak napřed ten stožár.

Skrin-stozar

Tak a hned v závěsu přidávám fotky toho jak jsem jednoduše bez použití lepení nebo šroubování vytvořil z montážní krabice a starého mobilu webkameru. Jediné co jsem tak nějak nedopočítal bylo to že mobil se do víčka té krabice vleze v pohodě ale zapomněl jsem na napájecí konektor. A ten je na všech kabelech tak dokonale vyztužen (logicky) že bylo potřeba dvou kabelů několika zářezů do prstu než jsem odkrájel přebytečný plast a kabel se konečně mohl ohnout do správné pozice a vlezl se do té krabičky. Tak jen pro ilustraci.

webka-01 webka-02

Tak to pro začátek asi všechno. Jak mě napadne co bych k tomu dopsal za nějakou zajímavost tak ji sem dopíšu :)

<< Zpět na předchozí stránku

Publikováno May 7th, 2018